ДП «Укрсервіс Мінтрансу», усвідомлюючи відповідальність за утвердження цінностей верховенства права та доброчесності, прагнучи забезпечувати свій сталий розвиток, дбаючи про власну ділову репутацію, для заохочення використання добросовісної комерційної практики, а також в інтересах свого засновника, працівників, ділових партнерів, клієнтів, заявляє про свою принципову позицію про щодо НУЛЬОВОЇ ТОЛЕРАНТНОСТІ ДО КОРУПЦІЇ У БУДЬ-ЯКИХ ПРОЯВАХ, та засуджує корупцію як незаконний та неетичний спосіб ведення діяльності.
Наше підприємство забезпечує розробку та вжиття заходів, які є необхідними та обґрунтованими для
запобігання і протидії корупції у діяльності підприємства.
У травні 2024 року на Загальних зборах трудового колективу підприємства обговорено та в подальшому затверджено
наказом від 03.05.2024 № 87 Антикорупційну програму (програму доброчесності), з якою Ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням:
·Антикорупційна програма (програма доброчесності) ДП «Укрсервіс Мінтрансу».
Відповідальною за реалізацію антикорупційної програми підприємства призначена Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції.
ДП «Укрсервіс Мінтрансу» вживає заходів щодо ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ У СФЕРІ ЗАКУПІВЕЛЬ, дотримуючись принципів законності, доброчесності,
максимальної економії коштів підприємства, відкритості на прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників та запобігання корупційним діям і зловживанням.
Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції, в обов’язковому порядку, проводить перевірку потенційних постачальників/виконавців товарів/робіт,
послуг, та вживає заходів щодо ОБМЕЖЕННЯ МОЖЛИВОСТІ УЧАСТІ В ПРОЦЕДУРАХ ЗАКУПІВЕЛЬ юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,
відомості про яких внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Взаємодія з діловими партнерами
ДП «Укрсервіс Мінтрансу» прагне до співпраці з діловими партнерами, які здійснюють свою діяльність законно та етично, взаємодія з якими не несе корупційних ризиків.
Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції, проводить АНТИКОРУПЦІЙНУ ПЕРЕВІРКУ потенційних та наявних ділових партнерів.
Із порядком проведення антикорупційної перевірки Ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням:
· Положення про проведення антикорупційної перевірки ділових партнерів (контрагентів).
На виконання антикорупційної програми до договорів, які укладає підприємство, включаються АНТИКОРУПЦІЙНІ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ, метою яких є надання підприємством гарантій дотримання антикорупційного законодавства, та отримання аналогічних гарантій від ділового партнера.
23 грудня 2024 року завершилося підбиття підсумків щодо результатів проходження навчання посадовими особами, начальниками структурних підрозділів ДП «Укрсервіс Мінтрансу» онлайн-курсів «Зрозуміло про конфлікт інтересів!», «Конфлікт інтересів на підприємстві: шляхи запобігання, виявлення та врегулювання», які тривали в період з 16 по 20 грудня 2024 року. Вітання з успішним проходженням тестування! З повагою, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції ДП «Укрсервіс Мінтрансу» Марина ЧЕРЕВКО.
Шановні працівники підприємства! Сектор запобігання та виявлення корупції Міністерства розвитку громад та територій України спільно з експертами ПРООН проводить дослідження рівня культури викривання в організаціях, в тому числі на підприємствах, та стану роботи з повідомленнями та викривачами корупції.
Враховуючи вищевикладене, просимо до 26.11.2024 відповісти на питання анкети за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1cDzHh5u4imJlGPa861q3MOZZjEoBV63-eXGa0GTEoO4/edit?ts=673c50f8.
15 жовтня 2024 року Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції ДП «Укрсервіс Мінтрансу» проведено вступний тренінг для членів Комісії з оцінки корупційних ризиків. Матеріали тренінгу
частина 1-3
Презентація тренінгу
частина 1
,
частина 2
,
частина 3
18 жовтня 2024 року Комісією з оцінки корупційних ризиків затверджено План оцінювання корупційних ризиків ДП «Укрсервіс Мінтрансу».
Від 14.10.2024 № 191 ДП «Укрсервіс Мінтрансу» № 191 затверджено склад Комісії з оцінки корупційних ризиків.
Оцінка корупційних ризиків буде проведена у період з 14.10.2024 по 13.12.2024, у відповідності до Положення, затвердженого наказом ДП «Укрсервіс Мінтрансу» від 02.10.2024 № 182 та Методології, затвердженою наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.10.2021 № 830/21. Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції для членів Комісії буде проведено вступний тренінг, що є обов’язковим етапом у проведенні оцінки корупційних ризиків у діяльності підприємства.
Відповідно до наказу від 02.10.2024 № 182 заплановано проведення оцінювання корупційних ризиків у діяльності ДП «Укрсервіс Мінтрансу» у форматі самооцінювання.
Для забезпечення дотримання принципів прозорості і доступності та для врахування громадської думки, пропонуємо представникам зовнішніх заінтересованих сторін (громадськості), які володіють знаннями про внутрішнє і зовнішнє середовище ДП «Укрсервіс Мінтрансу» та мають досвід роботи у сфері його діяльності, долучитись до процесу оцінки корупційних ризиків.
Пропозиції щодо кандидатур до складу Комісії приймаються у строк 10 днів з дня оприлюднення зазначеного вище наказу, шляхом надсилання листа на електронну адресу уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції: cherevko@mtuservice.gov.ua, з обов’язковим зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, посади та місця роботи, контактних даних (номеру телефону, адреси електронної пошти) та підтвердження досвіду. Формування Комісії з оцінки корупційних ризиків та її подальша робота здійснюватиметься відповідно до Методології управління корупційними ризиками, затвердженої наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.12.2021 № 830/21 «Про вдосконалення процесу управління корупційними ризиками». Увага! До Комісії не включатимуться зовнішні заінтересовані сторони та їхні представники у разі наявності відомостей про них у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
10 та 11 вересня 2024 року уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції ДП «Укрсервіс Мінтрансу» з метою підвищення кваліфікації прийнято участь у тренінгу за підтримки UNDP в Україні та фінансування Уряду Японії на тему: «Організація та контроль антикорупційної діяльності під час відбудови» для антикорупційних уповноважених Міністерства розвитку громад та територій України.
З метою виконання Антикорупційної програми (програми доброчесності), затвердженої наказом від 03 травня 2024 року № 87, ДП«Укрсервіс Мінтрансу» розроблено та введено в дію, починаючи з 30 серпня 2024 року:
· Порядок прийняття та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», порушень Антикорупційної програми (програми доброчесності) ДП«Укрсервіс Мінтрансу»;
· Порядок проведення внутрішніх розслідувань щодо можливих фактів корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», порушень Антикорупційної програми (програми доброчесності) на ДП«Укрсервіс Мінтрансу»;
· Порядок ведення обліку посадових осіб, працівників, притягнутих до відповідальності за порушення Антикорупційної програми (програми доброчесності) ДП «Укрсервіс Мінтрансу», вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушень чи інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».
ДП «Укрсервіс Мінтрансу» заявляє про свою принципову позицію щодо нульової толерантності до корупції у будь-яких її проявах та засуджує її як незаконний та неетичний спосіб ведення господарської діяльності.
Конституція України, прийнята Верховною Радою України 28.06.1996
Про запобігання корупції: Закон України від 14.10.2014 № 1700-VII
Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки, затверджена Законом України від 20.06.2022 № 2322-IX
Кодекс законів про працю України (статті 2-1, 32, 36, 41, 235)
Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти корупції (дата підписання: 31.10.2003)
Кримінальна конвенція про боротьбу з корупцією (ETS 173) (дата підписання: 27.01.1999)
Про ратифікацію Цивільної конвенції про боротьбу з корупцією: закон України від 16.03.2005 № 2476-IV
Цивільна конвенція про боротьбу з корупцією (дата підписання: 04.11.1999)